23 Ağustos 2012 Perşembe

Ergenlere Reklamlar


Ben ergenken, hatta ergenliğe daha yeni girme dönemlerimde sivilcelerle ne yapacağını şaşırmış, etrafta dönen  efsanelere kulak kabartan bir çocuktum. Çocuktum diyorum çünkü daha ilk evrelerindeydim. Suratım sivilce dolu değildi, zaten öyle çok sivilceli olmadım ama bir tane çıkardı tam çıkardı. Alnımın tam ortasında. "Ne yapsam acaba ben bunlara, abiler ablalar napıyorlar acaba?" derken bir gün bir reklam beynime şimşek gibi çaktı.


Reklamın ayrıntılarını yanlış hatırlama ihtimalim var. Fakat asıl vermek istediği mesaj benim beynime en doğru şekilde girdiği ve şuan 26 yaşında bir bayan olaraktan hala aklımda kaldığı için, bu mesajdan bahsetmem yeterli olacaktır. Reklamda 2 genç kız konuşuyor. Biri diğerine diyor ki "Koltuk altlarını yıkadığın sabunla yüzünü yıkarsan o sivilcelerden hayatta kurtulamazsın!" ve benim ergen beynime çak çak çakıyor. Ben de o zaman beyaz sabunumu kullanıyorum banyoda. Daha kişisel bakım ürünlerine geçmemişim. "Evet yaaa" diyorum. "Ondanmış! Neymiş bunun markası? Yüz için ayrı bir ürün. Bunu not ediyim. Alıcam bunu..." 

Nitekim sivilcelerime o günden sonra ne oldu gibi ayrıntılara girmeyeceğim ama şuanda hala ve hala beyaz sabun gördüğümde aklıma bu replik geliyor. Diyorum ki "Nasıl güzel bir noktadan vurmuşlar!".  O gün o reklama gözlerimi fal taşı gibi açmıştım ve donup kalmıştım. Koltuk altlarımı yıkadığım sabunla yüzümü yıkamamın çok sakıncalı bir davranış olduğunu bana bir kere de, tek reklamla kabul ettirdiler. Eminim bu şoku yaşayan bir ben değildim, nice ergenleri düşüncelere itti ama birçoğu seneler sonra bile beyaz sabunu suratına sürer iken yaşadığı iç sıkıntının nedenini saptayamadı. :)

Sivilcesiz günler dilerim..
(Beyaz sabun sivilceleri çok iyi kurutuyor.)

1 yorum:

  1. asdasdasd :D:D

    süpersin ablam :) harun abiye selamlar.

    YanıtlaSil