2 Ağustos 2012 Perşembe

Mozole Mirach - Anlamı Yok Klip Çalışması
Yaklaşık 5 ay önce görüntü yönetmenliğini/kameramanlığını yapmış olduğum çalışmam ve bununla ilgili yazım:


Merhaba! Mozole Mirach (yani eşim Harun Dinç) cumartesi akşamı, ustream.tv den yaptığı canlı yayın sırasında yeni şarkısı ve klibini dinleyicilerine sundu. Yayını dinleyen herkes aynı anda ilk defa izledi. Güzel oldu :) Ve hemen ardından twitterdan yorumları aldı Harun, canlı yayında okudu-değerlendirdi. Biz de bitirmiş olduğumuz bir işi insanlara sunabilmenin sevincini yaşadık. (Çünkü şayet elimizde güzel parçalar ve bir de bir klip var ve doğru zamanı bekliyorlar.) Aşağıda klibin çıkış haberi, snapshotlar var. Ama önce kısaca bahsedeyim. 


Klibin çekimleri için çok ani karar verdik. Şayet bu parçaya klip çekme fikri aklımızda yoktu. Ama biz bir kere prodüksiyon işlerine el atmışız. Ee bizde müzik ve video prodüksiyonda sıfırdan üretim var (Çok havalı). Çekiverelim bari de bu güzel parça daha da anlamlansın, daha da çok kişiye ulaşsın istedik. Çünkü en başta ben, görselin gücüne inanıyorum ve kariyer adımlarımı da hep bunu gözeterek atıyorum. Fotoğrafçılıktan gelen kadraj göz nizam bilgim cebimdeki altın misali hep benimle. İşte o yüzden ben bu projenin görüntü yönetmenliğini yaptım. Benim için anahtar sözcükler: kamera arkası, kameraman, tripod hamalı, kostümcü, makyajcı, dekorcu.  Çekimler iki gün sürdü. Sonrasında geri kalan her şey(geri kalanlar zaten neredeyse herşey ediyor :) ) sayın prodüktör Harun Dinç e ait. Post-prodüksiyon o kadar fazla zamanını aldı ki, nasıl bir sabır var kendisinde çözmüş değilim. Bu videonun post-prodüksiyonuyla, sadece müzik prodüksiyon değil, video prodüksiyon işlerinde de iddialı olduğunu ben dahil, birçok kişiye kanıtladı. Tebriklerimi tekrar sunuyorum. Haydi okuyun. 
"Geçtiğimiz yaz aylarında müzik marketlerde yerini alan “Organize Oluyoruz“ albümünün en çok dinlenen parçaları arasında yer alan “Zor Deme Bana” sonrası Mozole Mirach, “Anlamı Yok” isimli Video Klip çalışmasını yayınladı. Klibin iç mekan çekimleri Mirac Production stüdyosunda gerçekleştirilmiş. Yönetmenliğini, kurgu ve tüm post-prodüksiyon işlemlerini  Harun Dinç’in (Mozole Mirach) yaptığı bu klipte Görüntü Yönetmenliği de Melek Reyhan Dinç tarafından yapıldı. Savaş temali olan bu Klip’te Orta Doğu ve Afrika’daki savaş sahnelerinden kareler yer alıyor. Şarkının tüm prodüksiyonu yine Mirac Pro. da Mozole Mirach tarafından yapıldı. Keyifli dinlemeler."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder