13 Kasım 2012 Salı

"Zor Deme Bana" Vardı Bir Zamanlar Çektiğimiz..

2010 yılında elime kamerayı alıp, yapmış olduğum ilk çekimden çıkan sımsıcak klibimizi blogumda bayağı bir geç de olsa vermem lazım. Şimdi 2012'deyiz. 2 seneyi aşkın zaman geçti çektiğimiz klip üzerinden. Gerek kameramızın el kamerası olması, gerek de video müzik olarak ilk işimiz olması dolayısıyla şuan piyasadaki diğer klip çekimleriyle karşılaştırdığınızda "Süper"miş demek yalan olur. Fakat 2 sene yakın gibi gözükse de, o zamanlar çok az underground ya da overground rap parçasının klibi olduğu ve olanların da bir kaç istisna dışında pek iç açıcı olmadığını hatırlatmam gerekir. 

Velhasıl kelam, klibimiz sevildi, güzel karşılandı. Klibimizde vermek istediğimiz "o" duyguyu verebildiğimize hemfikir olduk. Ben klibin kameramanı ve baş hamalıydım. Klibin zor kısmı henüz 3 günlük yeni evli bir gelin olarak Ağustos ayının kavurucu sıcağında taşıdığım tripodlar ve malzemeler değil, 1.60 lık boyumla 1.85 lık sanatçımızı doğru açıyla kadraja alabilmekti. Her zamanki gibi şarkının sahibi Mozole Mirach montaj ve post-prodüksiyonuyla kendi klibine can verdi. Hiphoplife.com.tr'nin öncülüğünde hazırlanmış "Organize Oluyoruz" albümde yer alan "Zor Deme" parçasına bu klibi çekerken farketmiştik ki, Türkçe rapte ormanda yeşillikte çekilen ilk klip. İzbe yerler, döküntüler, karanlık sokaklar değil; ağaçlar, şelaleler :) Şuanda sanıyorum ki değişik ortamlarda çekilen klipler vardır. Bu geçen 2 senede, en az 10 senelik bir devir atladık kamera ve çekim olaylarında! (Bu arada klibin çekimlerini Yalova'da yaptık. Şarkının müziği, sözleri, prodüksiyonu yani herşeyi her zamanki gibi Mozole Mirach'a ait.)

Müyap'ın Official Youtube kanalından işte klibimiz ve Mozole Mirach'ın çok sevilen "Zor Deme Bana" parçası. Parçanın klibiyle bütünleşmiş ruhunu hissedebilmeniz dileğiyle...


 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder