21 Mayıs 2013 Salı

Lerzan Mutlu'nun Afişinden Sosyal Medyaya Yeni Bir Bakış

Dün 1. Levent'ten geçerken ana caddeye bakan bir bina cephesi giydirme dikkatimi çekti.  Zaten ayrıntılara takıntılı bir insanım, bolca afişlere reklamlara da bakıyorum. Beynim doluyor bunlarla. Buna da pür dikkat kesildim ama eminim çok kişi farketti bu dev afişteki saçmasapan hatayı.

Lerzan Mutlu'nun albüm çıkışı için hazırlanmış bir afiş bu. İlk olarak yukarıda yazan CD dikkatimi çekti. Kendimi sorguladım "CD mi dedim?"; kendimi cevapladım "Doğru bir CD bu, ne var ki orada CD yazmasında. Takılma Reyhan!" dedim. Yine de biraz garip geldi. Sonra dev afişin aşağılarına doğru baktım. Algılarım şaştı, yine kendimi sorguladım ama cevaplayamadım. Yukarıda yazan CD bunun yanında birşey değilmiş meğer. Araçtan inip fotoğrafını çekmek istedim ama çok yorgundum yemedi! Çok şanslıyım ki birisi çekmiş afişi (başka bir semtte olan ama birebir aynı bir afiş yanılmıyorsam) ve internete koymuş. Onun internete yükleme amacı Lerzan Mutlu'nun seksiliğinin şoförleri şaşırtacağı cart curt zıvırtı. Şimdi onu boşverelim.

Gelelim mevzuya: Lütfen şu sosyal medya adreslerine bir bakar mısınız? Hadi afişi hazırlayan grafiker evladım bilmiyor sosyal medyayı falan, bir bilende mi çıkmamış bu şarkıcı bayanın afişine böyle olmaz diyecek? Off off... Hayır bir de Twitter'da 175 bin takipçisi var. Instagram'da da 6 bin'e yakın. :) Takdir sizin. Amacım çok bilmişlik değil, bunu böyle yazmamak için az bilmek yeter. Benim kocamın albüm çıkış afişini böyle assalar, sevineceğime oturur ağlarım. Aman Allah korusun...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder